Jakie są zalety prawa jazdy na „automacie”?

Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem na jakie decydują się przyszli kierowcy jest prawo jazdy na automatyczną skrzynię biegów. Dlaczego? Ponieważ samochód z „automatem” nigdy nam nie zgaśnie na światłach, przy gwałtownym hamowaniu czy ruszaniu.

Zalety prawa jazdy na automatyczną skrzynię biegów

kurs prawa jazdy na automatyczną skrzynię biegów krakówJaka jest różnica pomiędzy prowadzeniem samochodu posiadającego skrzynię biegów a takim, który posiada „automat”? Podczas jazdy samochodem z automatyczną skrzynią biegów nie musimy wykonywać żadnych czynności przy zmianie biegów. Dzięki temu możemy więcej czasu poświęcić na to co dzieje się wokół nas. Kiedy chcemy zatrzymać się na światłach czy przed pasami wciskamy jedynie pedał hamulca a kiedy chcemy ruszyć po prostu wciskamy pedał gazu, wszystkie inne czynności jakie trzeba wykonać podczas jazdy samochodem ze skrzynią biegów wykonują się same. Kurs prawa jazdy na automatyczną skrzynię biegów Kraków wygląda tak samo jak kurs na samochód posiadający tą skrzynię. Jedyne co różni te dwa kursu to model samochodu. Poza tym podczas egzaminu państwowego nasze poczynania nie są rejestrowane kamerami, co sprawia że jesteśmy mniej zestresowani. Podczas kursu całe 30 h szkolenia praktycznego poświęca się na naukę jazdy, nie musimy godzinami uczyć się jak zmieniać biegi czy ruszać z miejsca. Dla początkujących kierowców jazda takim samochodem jest o wiele mniej stresująca i co najważniejsze bezpieczniejsza, ponieważ większą uwagę skupiamy na tym co dzieje się na drodze a nie na tym kiedy zmienić bieg.

Należy jednak pamiętać, że po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu zdobyta kategoria uprawnia nas do jazdy wszystkimi modelami samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Natomiast jeśli chcielibyśmy jeździć autem z manualną skrzynią to musimy ponownie podejść do egzaminu państwowego, ale nie musimy znowu uczęszczać na kurs.